VERENIGING VRIENDEN VAN DE STADSKERN ZWOLLE
Wandeling Pluimnominaties 5 november

Voor het eerst bepalen leden en bestuur van onze vereniging samen welke projecten zullen worden genomineerd voor de Pluimverkiezing 2023. Zondagmiddag 5 november om 14.00 uur wandelen we langs meer dan tien projecten. Na een wandeling van zo'n twee uur bekijken we op welke zes projecten mensen eind van het jaar kunnen stemmen om de uitendelijke Pluimwinnaar aan te wijzen.

Van longlist naar shortlist

De Vrienden organiseren elk jaar een verkiezing om een Pluim uit te reiken aan verantwoorde (moderne) bouw, verbouwing of restauratie die een bijdrage levert aan het behoud van het historische karakter van Zwolle. Afgelopen jaren konden Zwollenaren stemmen op een van de zes kandidaten die door het bestuur van de Vrienden waren genomineerd. Dit jaar doen we het iets anders: tijdens de Stamtafel op 10 oktober is een longlist besproken waarop nu meer dan tien projecten prijken. Samen met onze leden bepalen we 5 november al wandelend en tijdens de bespreking na afloop, welke zes kandidaten aan de verkiezing zullen meedoen.

Loopt u mee?

Leden zijn van harte welkom mee te lopen langs de (meeste) projecten op de longlist. We vertrekken vanaf het Vrouwenhuis aan de zijde van de Melkmarkt. Tijdens de wandeling wisselen we onderling informatie, ideeën en meningen uit. Na afloop drinken we samen nog wat en bespreken we de opbrengst van de wandeling.

Stuurt u alstublieft tevoren een mail naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. zodat we weten op hoeveel mensen we kunnen rekenen.
U ontvangt een bevestiging per mail met vertrek- en eindpunt van de wandeling.

Longlist

Tot nu toe zijn de volgende projecten genoemd. De wandeling voert langs zo veel mogelijk van deze kanshebbers.

 • conserverende renovatie Vrouwenhuis
 • nieuwbouw vrijstaande woning Eekwal 27
 • verbouw oude politiegebouw Luttekestraat/Potgietersingel tot hostel
 • restauratie en verbouw panden Koestraat 10, 12, 14 tot woonzorgcentrum
 • renovatie stationsgebouw
 • herbouw voormalig postkantoor Westerlaan
 • herinrichting Westerlaan en Oosterlaan
 • herinrichting Azaleapark
 • renovatie Burgemeester van Roijensingel 19
 • restauratie en verbouw oude provinciehuis tot hotel met grandcafe en vergaderzaal
 • nieuwe winkel-woonhuispanden Nieuwstraat 98-100
 • nieuwbouw appartementen met commerciële ruimte hoek Nieuwstraat/Spiegelstraat
 • verbouw winkels Weeshuispassage met extra woningen
 • renovatie en verbouw het Oversticht tot Huis van de Leefomgeving

Erfgoedplatform Zwolle

Erfgoedplatform Zwolle is de overlegtafel waarin een aantal organisaties informatie uitwisselt en gezamenlijke activiteiten ontwikkelt.